2124/883
Dansk snedkermester
Ovalt sofabord af mahogni ilagt intarsiamotiver af gaseller i sort og lyst træ. Kortsider med opklappelige endplader. Ben med “sko” af messing. H. 60. B. 47. L. 74/110.
Brugspatina, herunder ridser, mærker og pletter. Lak slidt. Top med reparation og skjolder.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag