2124/​883

Dansk snedkermester

Ovalt sofabord af mahogni ilagt intarsiamotiver af gaseller i sort og lyst træ. Kortsider med opklappelige endplader. Ben med “sko” af messing. H. 60. B. 47. L. 74/110.

Brugspatina, herunder ridser, mærker og pletter. Lak slidt. Top med reparation og skjolder.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK