2039/54
Et par kandelabre af porcelæn og bronze, dekoreret med figurer i overglasur farver, hver med to lysarme. Rokokoform. 20. årh.s begyndelse. H. 31. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Løse lysholdere. Mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag