2039/​54

Et par kandelabre af porcelæn og bronze, dekoreret med figurer i overglasur farver, hver med to lysarme. Rokokoform. 20. årh.s begyndelse. H. 31. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Løse lysholdere. Mindre afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag