2048/​560

Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)

“Cocktailbord”. Sofabord af valnød og hvid laminat. Udført og mærket hos House of Finn Juhl. H. 50. L. 160. B. 78.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Kategori
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Solgt

Hammerslag

12.500 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
12.500 DKK
12.000 DKK