2048/560
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
“Cocktailbord”. Sofabord af valnød og hvid laminat. Udført og mærket hos House of Finn Juhl. H. 50. L. 160. B. 78.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|