891/306
Stort svensk rokoko spejl i ramme af forgyldt træ, udskåret med gennembrudte rocailler og bladværk, ramme med spejlkant. 18. årh.s midte. H. 153. B. 67.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019
Vurdering
Hammerslag