2103/332
Engelsk Georg III krus af sterlingsølv, glat korpus med svungen hank. Utydeligt stemplet, London 1776. Vægt ca. 225 gr. H. 9.
Almindelig brugspatina, herunder flere buler, ridser og mærker. Trykket fodrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud