Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
“En fin telttur”, 1984. Sign. Balle; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 81×100.
Litteratur: Henning Smidth nr. 1984–035.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020