2014/881
Ubekendt maler, 20. årh.
Bjerglandskab. Sign. P. Mårbjerg? Olie på lærred. 76,5×59,5.
Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer samt enkelte afskalninger. Mindre trykmærke centralt i billede.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag