1731/542
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Komposition med kunstnerens selvportræt. Sign. Kurt Trampedach, New York 1984, prøvetryk. Litografi i farver. Lysmål 74×92.
Undersøgt i ramme. Enkelte mindre folder.
Moderne kunst og design, 1. august 2017
Vurdering
Hammerslag
24 bud