2434/257
Edvard Saltoft (f. København 1883, d. sst. 1939)
Interiør med en kvinde siddende på en solbeskinnet trappe. Sign. monogram. Olie på lærred. 42×35.
Kunstner og tekst tilrettet 12/8
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud