2023/2035
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model De Ville. Quartz værk med dato. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere lænke af forgyldt sterlingsølv med foldespænde. Omkreds ca. 18,5 cm. Urets diam. 32 mm. 1990'erne.
Omega æske medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 3. juni 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||