2013/328
Italiensk kandisskrin af sort glas, forgyldt dekoration i form af blomsterkurv, montering af messing. Udført hos Cenedese, Murano. Etiket herfra. 20. årh. H. 7,5. L. 12,5. B. 9.
Overfladeridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
54 bud