2041/9098
Ubekendt maler, 19. årh.
Stiliseret blomsterdekoration i pompejansk stil. Sign. J. Antonsson 1898. Gouache på papir monteret på plade. Ca. 149×41.
Krakeleringer, retoucheringer, reparationer og langs kant sømhuller.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag