12024/112
Niels Bredal (f. København 1841, d. sst. 1888)
Kuperet kystparti, antagelig Vejle Fjord. Sign. og dateret NBredal 4.Juni 1885. Bly på papir. Bladstørrelse 14,5×23,5. Rammemål 23×31,5.
Papiret gulnet. Enkelte pletter. Ramme med småskrammer.
Kunst, antikviteter & design, 11. juni 2020
Vurdering
Hammerslag