12024/​112

Niels Bredal (f. København 1841, d. sst. 1888)

Kuperet kystparti, antagelig Vejle Fjord. Sign. og dateret NBredal 4.Juni 1885. Bly på papir. Bladstørrelse 14,5×23,5. Rammemål 23×31,5.

Papiret gulnet. Enkelte pletter. Ramme med småskrammer.

Kunst, antikviteter & design, 11. juni 2020

Vur­dering

1.000–1.200 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK