2427/39
Valdemar Engelhardt (f. 1860, d. 1915)
Vase af porcelæn, dekoreret med blå krystalglasur. Sign. monogram, K 116. Royal Copenhagen, 1915–1916. H. 43 cm. (2)
Slebet afslag på nederste kant. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering