2043/268
To antagelig spanske albarelli af fajance, begge med inskriptioner. 17.-18. årh. H. 18–19 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og glasurafslag langs kanter/rande.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag