2116/894
Møblement af formbøjet bambus og flet bestående af et bord med flettet plade, tre armstole, en gyngestol samt en skammel. Udført hos R. Wengler, 1930'erne, plakette herfra. (6)
Proveniens: Rigmor Andersen, herefter nedarvet i familien.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|