2426/502
Sohan Qadri (f. Punjab 1932, d. Toronto, Canada 2011)
Komposition i blåt. Sign. Qadri; betegnet på bagsiden. Olie og mixed media på lærred. 15×20.
Relief med nogle meget små overflade afsklaninger. Nogle overflade ridser. Herudover god stand.
Vurdering
Hammerslag
33 bud
1160112 | ||
1158966 (Autobud) | ||
1160112 | ||
1158966 (Autobud) | ||
1160112 | ||
1158966 (Autobud) | ||
1160112 | ||
1158966 (Autobud) | ||
1160112 | ||
1158966 (Autobud) | ||
924063 | ||
1158966 (Autobud) | ||
924063 | ||
1158966 | ||
924063 (Autobud) | ||
1158966 | ||
924063 (Autobud) | ||
1025207 | ||
924063 (Autobud) | ||
1025207 | ||
924063 (Autobud) | ||
1025207 | ||
924063 (Autobud) | ||
1025207 | ||
924063 (Autobud) | ||
1025207 | ||
924063 | ||
1025207 (Autobud) | ||
924063 | ||
1025207 | ||
1100123 | ||
326036 | ||
1100123 |