2426/​502

Sohan Qadri (f. Punjab 1932, d. Toronto, Canada 2011)

Komposition i blåt. Sign. Qadri; betegnet på bagsiden. Olie og mixed media på lærred. 15×20.

Relief med nogle meget små overflade afsklaninger. Nogle overflade ridser. Herudover god stand.

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

85.000 DKK

33 bud

1160112 85.000 DKK
1158966 (Autobud) 80.000 DKK
1160112 75.000 DKK
1158966 (Autobud) 70.000 DKK
1160112 65.000 DKK
1158966 (Autobud) 60.000 DKK
1160112 55.000 DKK
1158966 (Autobud) 50.000 DKK
1160112 48.000 DKK
1158966 (Autobud) 46.000 DKK
924063 44.000 DKK
1158966 (Autobud) 42.000 DKK
924063 40.000 DKK
1158966 32.000 DKK
924063 (Autobud) 30.000 DKK
1158966 29.000 DKK
924063 (Autobud) 23.000 DKK
1025207 22.000 DKK
924063 (Autobud) 21.000 DKK
1025207 20.000 DKK
924063 (Autobud) 19.500 DKK
1025207 19.000 DKK
924063 (Autobud) 18.500 DKK
1025207 18.000 DKK
924063 (Autobud) 17.500 DKK
1025207 17.000 DKK
924063 15.500 DKK
1025207 (Autobud) 15.000 DKK
924063 14.500 DKK
1025207 13.500 DKK
1100123 13.000 DKK
326036 12.500 DKK
1100123 12.000 DKK