2415/​890

Svensk møbeldesign

Et par lænestole med ben og armlæn af bøg. Betrukket med grønligt møbelstof. Udført ca. 1950'erne. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Slidt betræk.

Moderne kunst og design, 9. april 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK