2415/890
Svensk møbeldesign
Et par lænestole med ben og armlæn af bøg. Betrukket med grønligt møbelstof. Udført ca. 1950'erne. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Slidt betræk.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag