2449/638
Dansk snedkermester, Otto C. Jensen
Sofabord opsat på tre kølleformede ben af mørkbejdset ask. Cirkulær plade ilagt polykrome mosaikker med motiv i form af kvinde. H. 53. Diam. 75.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Et afslag på kanten.
Vurdering