2008/​509

J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)

Plakat til “Atelier-Udstillingen”. Sign. i trykket J.F.W. 1910. Litografisk plakat i to sammensatte dele. Samlet 128 × 85.

Litteratur: Schultz nr. 199.

Minimale folder i papiret. En mindre flænge øverst i papiret. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

11 bud

(Autobud) 12.000 DKK
11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK