2008/509
J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
Plakat til “Atelier-Udstillingen”. Sign. i trykket J.F.W. 1910. Litografisk plakat i to sammensatte dele. Samlet 128 × 85.
Litteratur: Schultz nr. 199.
Minimale folder i papiret. En mindre flænge øverst i papiret. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud