2427/31
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
Gadeparti fra Capri med en mor og et lille barn. Sign. Holger H. Jerichau, Capri 1889. Olie på lærred. 77×53.
Let overfladerensning anbefales.
Vurdering
Hammerslag