Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)
“Ved Kastelsbroen. Vinterlandskab.” Sign. G. Emil Libert 69. Olie på lærred. 51×76.
Udstillet: Charlottenborg 1869 nr. 112.
Proveniens: Kantor N. Krossing (1869).
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019