1834/83
Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)
En ræv på vej væk med sit bytte. Sign. Carl Bøgh 1868. Olie på lærred. 22,5×41.
Mindre krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag
12 bud