Foto endnu ikke klar
895/275
Empire gallerikant af forgyldt bronze, støbt med løver, blomstervaser og gennembrudt ornamentik, plaketter af porcelæn med blomster dekoreret i farver. Frankrig, 19. årh.s begyndelse. H. 14. L. 73.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag