2226/​892

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

Kommode af eg. Front med fire skuffer. Udført og mærket hos Ry Møbler. H. 71,5. B. 100. D. 49.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og nogle finérafslag.

Moderne kunst og design, 28. juni 2022

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK