2425/558
Alfredo Barbini (f. Murano 1912, d. sst. 2007, )
Cirkulært fad af gråsort glas med matteret overflade. Sign. Barbini, Murano. Unik. H. 6–6,5. Diam. 36,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. juni 2024
Vurdering
Hammerslag