872/245
Et par ovale gustavianske lampetspejle af forgyldt træ, øverst med gennembrudte sløjfer, hver med en lysarm af messing. 18. årh.s slutning. H. 57. B. 35. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag