2048/267
Islandsk sengefjæl af fyrretræ, rigt udskåret med initialer i rundeller. 18. årh. L. 105 cm.
Revner. Slitage. Reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag