1925/2014
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld og stål. Model Chronomat, ref. 81950. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk, kaliber 7750. Blå skive med stål indeks og visere. Lænke af 18 kt. guld og stål med foldespænde. Urets diameter 39 mm. 1990.
Enkelt led af guld mangler. Original æske, læderrem samt certifikat fra 1990 medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 19. juni 2019
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt