2050/8781
Vasili S. Semenov (, Moskva)
Russisk saltkar af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Vasilij S. Semenov, guardein A. Romanov 1887, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 96 g. Diam. 7,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Forgyldning med slitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag