Ludvig Jacobsen (f. Odense 1890, d. Vanløse 1957)
Erotisk scene med kvinde og mandlige beskuere. Sign. og dateret Ludvig Jacobsen, 23. Olie på plade. 44×63.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021