2245/1006
Birgitta Nelson Clauss (f. 1943)
Komposition. Håndlavet, fladvævet tæppe af uld med polykrome figurkompositioner. Sign. B. Nelson-Clauss. Sverige. Unikt. L. 164. B. ca. 112.
Brugsslitage. Bagside med stropper til vægophæng.
Moderne kunst og design, 8. november 2022
Vurdering
Hammerslag
16 bud