2447/​711

Peter Løvig Nielsen

Fritstående asymmetrisk skrivebord af teak på medestel, delvist kehlet kant, front med tre skuffer, bagside med skab samt hylde. Udført hos Løvig Dansk Design, Danmark. 1960'erne. H. 73. L. 150. B. 89.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top ujævn falmet. En nøgle medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?