Georg Valdemar Gundorff (f. Aalborg 1876)
Parti fra Christianshavn. Sign. Gundorff 1919. Olie på lærred. 59×72,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1707, 2017 nr. 57.
Mindre krakeleringer samt enkelte mindre retoucheringer.