2023/509
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Louisiana”, 1974. Sign. Miró, 32/75. Litografi i farver. Lysmål 75×55. Uindrammet.
Litteratur: Maeght nr. 944.
Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag