2023/​509

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

“Louisiana”, 1974. Sign. Miró, 32/75. Litografi i farver. Lysmål 75×55. Uindrammet.

Litteratur: Maeght nr. 944.

Papiret er gulnet.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

15.000 kr.

Hammerslag

10.500 kr.

10.500 kr.