1934/517
Ubekendt møbeldesign
Et par lænestole med ben af bøg, betrukket med lyst og grønligt møbelstof. 1950'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 20. august 2019
Vurdering
Hammerslag