1934/​517

Ubekendt møbeldesign

Et par lænestole med ben af bøg, betrukket med lyst og grønligt møbelstof. 1950'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.

Moderne kunst og design, 20. august 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag