902/​978

Ubekendt formgiver

Art Deco vase af patineret bronze, nederste del med horisontalt rillet mønster i relief. Ej stemplet. H. 47. Diam. 25.

Proveniens: Vasen hidrører fra butiksindretningen i A. Dragsteds guldsmedeforretning, København.

Design: Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 10. juni 2021

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK