1841/9682
Orrefors, Kosta, m.fl.
Fire bordlamper af glas. To med blåt underfang, en med grønt underfang samt en af røgfarvet glas. Tre sign. hhv. Kosta og Orrefors, røgfarvet lampe usign. H. inkl. montering hhv. 29/33/37,5/41,5. (4)
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Torben Sørensens glassamling, 9. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag