1725/220
Emmy Thornam (f. Horsens 1852, d. København 1935)
Opstilling med farverige asters. Sign. E. Thornam. Olie på lærred. 42×59,5.
Mindre krakeleringer. Enkelte lapper på bagsiden. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag