2138/631
Georg Jacobsen (f. København 1887, d. Frederiksberg 1976)
Opstilling. Tryksign. Georg Jacobsen 1959. Litografi i farver. Lysmål 37×46.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud