2009/​2002

Omega

Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Constellation, ref. 3661201. Quartz værk med dato cal. 1532. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original lænke af 18 kt. guld med foldespænde. Omkreds ca. 17,5 cm. Samlet vægt ca. 109 g. Urets diam. 34 mm. 1986.

Original æske og certifikat medfølger.

Bagkasse nr. 57794757.

Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 26. februar 2020

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK

18.000 DKK
17.500 DKK