2009/2002
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Constellation, ref. 3661201. Quartz værk med dato cal. 1532. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original lænke af 18 kt. guld med foldespænde. Omkreds ca. 17,5 cm. Samlet vægt ca. 109 g. Urets diam. 34 mm. 1986.
Original æske og certifikat medfølger.
Bagkasse nr. 57794757.
Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag