1847/​1575

En samling yemenitiske smykker bestående af to halskæder, en prydet med perler af koral, fem ringe, to armringe samt fire amuletter, to af dem vedhæng og to af dem til bælte. 20. årh. L. ca. 7–33 cm. (13)

Alders- og brugsslitage. En amulet med let ir.

Varia, 22. november 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK