1619/​2097

Jens H. Quistgaard, m.fl. (f. København 1919, d. 2008)

Fire cirkulære lysestager af støbejern, messing og forkromet stål, den ene i original emballage. Alle stemplet Dansk Designs Denmark, IHQ. Samt tre lysestager af messing og forkromet stål. Sidste i original emballage fra Nissen, Langaa. Diam. 8–18. (7)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Quistgaard, 10. maj 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK