2132/​786

Dansk møbeldesign

Spisebord af Pitch pine med udtræk og tillægsplade. H. 73. L. 175,5/233,5. B. 90.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og skjolder.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag