2132/786
Dansk møbeldesign
Spisebord af Pitch pine med udtræk og tillægsplade. H. 73. L. 175,5/233,5. B. 90.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og skjolder.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag