2437/286
Et par tre-armede lysestager af sterlingsølv, skævknækket stamme og fod rigt drevet med blomster og kæmninger. Mester Peter Saustrup Andersen. 20. årh.s midte. Vægt ca. 2140 gr. H. 29. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker samt rester af stearin.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag