2043/​774

Johannes Hedegaard (f. Helsingør 1915, d. 1999)

Vase af stentøj modelleret med smal hals. Nederste del dekoreret med alkaliglasur, øverste del med mat rødbrun glasur. Sign. Johannes Hedegaard, 21617. Kgl. P. H. 22.

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

1.550 kr.

1.550 kr.
1.500 kr.