2024/5
Azerbijan tæppe, Kaukasus. Design med tre sammenhængende stiliserede medaljoner. 20. årh.s anden halvdel. 347×138.
mindre fold ved ene side med let slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag