2024/​5

Azerbijan tæppe, Kaukasus. Design med tre sammenhængende stiliserede medaljoner. 20. årh.s anden halvdel. 347×138.

mindre fold ved ene side med let slitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK