2142/​856

“Palet”. Seks teskeer af forgyldt sterlingsølv. Skafter dekoreret med polykrom emalje. Georg Jensen efter 1945. Samlet vægt 68 g. L. 10 cm. (6)

Original æske medfølger.

Almindelig brugspatina, herunder lette overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.000 DKK