2142/856
“Palet”. Seks teskeer af forgyldt sterlingsølv. Skafter dekoreret med polykrom emalje. Georg Jensen efter 1945. Samlet vægt 68 g. L. 10 cm. (6)
Original æske medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder lette overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag